ربات تمام اتوماتیک جابه جاکننده لام آزمایشگاهی

میکروسکوپ X-Y موتور دار خودکار

و ربات تمام اتوماتیک جابه جاکننده لام آزمایشگاهی

Motorized X-Y Scanning Stage

and automated Slide Loader

 

 

میکروسکوپ بومی سازی شده تمام هوشمند، دارای میزحرکتی X-Y موتور دار و محور Z موتوردار جهت اسکن کردن نمونه مورد آزمایش به همراه ربات تماما بومی سازی شده سه درجه آزادی (PPR)، جهت انتقال لام های آزمایشگاهی از خشاب به صفحهX-Y  میکروسکوپ.

 

 

مدلسازی ربات

طراحی و مدل سازی رایانه ای: بعد از نیاز سنجی و دریافت مشخصات فنی از مشتری، با استفاده از نرم افزارهای رایانه ای، کار طراحی قطعات، شبیه سازی مکانیزم های حرکتی، کاور بندی، ایمنی و حتی راحتی کار با دستگاه برای اپراتور توسط تیم خبره مکانیک انجام و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

 

مراحل ساخت ربات

ساخت قطعات: بعد از اتمام طراحی و مدل سازی رایانه ای نوبت به ساخت قطعات و مکانیزم ها می‌رسد. این کار نیز توسط مهندسین حرفه ای ساخت و تولید این مجموعه با دستگاه های cncانجام می‌شود. در فرایند تولید تمامی استاندارد های لازم مانند: انالیز مواد اولیه، پوشش دهی، عملیات حرارتی، فرایند کنترل کیفی و … توجه خاص می‌شود.

 

 

 

مونتاژ ربات

مونتاژ مجموعه: در قدم سوم نوبت به مونتاژ قطعات ساخته شده و نصب تجهیزات الکترونیکی، سنسورها، موتورها، سیستم کنترل و سیم کشی دستگاه می‌رسد. در این فرایند با توجه به در خواست مشتری به مواردی همچون هوشمند سازی، سیستم کنترل حلقه بسته، ایمنی، صفحه نمایش و … توجه می‌شود.

 

 

 

تست میدانی

تست عملکرد: در نهایت بعد از نصب و مونتاژ قطعات، قبل از تحویل مجموعه به مشتری از دستگاه یا مجوعه انواع تست های عملکرد گرفته می‌شود تا از نظر پایداری، یکنواختی و دقت کار دستگاه اطمینان حاصل گردد.

 

 

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *