اسکاراتک|طراحی و ساخت ربات|ماشین مخصوص|اتوماسیون صنعتی
اسکاراتک|طراحی و ساخت ربات|ماشین مخصوص|اتوماسیون صنعتی
اسکاراتک|طراحی و ساخت ربات|ماشین مخصوص|اتوماسیون صنعتی
تهران-پارک فناوری پردیس

دپارتمان اتوماسیون صنعتی و خط تولید

اتوماسیون صنعتی استفاده از سیستم‌های کنترلی مانند رایانه‌ها، ربات‌ها و حتی فناوری اطلاعات برای اداره فرآیندهای مختلف و ماشین آلات به منظور جایگزین کردن انسان است. این درحالی است که اتوماسیون صنعتی فراتر از مکانیزاسیون در حوزه صنعتی سازی، در بسیاری از صنایع کاربرد دارد.

 

*با اتوماسیون صنعتی کیفیت و انعطاف پذیری را در فرایند تولید خود افزایش دهید

 

در ابتدا هدف از اتوماسیون افزایش بهره وری بود (از آنجا که سیستم‌های خودکار می توانند ۲۴ ساعت در روز کار کنند) و کاهش هزینه‌های مرتبط با نیروی انسانی (یعنی دستمزدها و مزایا).در هرحال، امروز، تمرکز اتوماسیون به افزایش کیفیت و انعطاف پذیری در یک فرایند تولید تغییر یافته است. به عنوان مثال در مونتاژ قطعات در خط تولید که قبلاً به صورت دستی و با میزان خطا ۱-۱.۵٪ انجام می شد، در حال حاضراین کار با استفاده از ماشین آلات خودکار با خطای ۰.۰۰۰۰۱٪ انجام می شود.

هزینه عملیاتی کمتر:

اتوماسیون صنعتی اگرچه با هزینه اولیه بالا همراه است، اما باعث صرفه جویی در دستمزد ماهانه کارگران می‌شود که به نوبه خود صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های شرکت را به همراه دارد و از طرفی هزینه‌هایی مانند مراقبت درمانی، مرخصی‌های با حقوق و تعطیلات مرتبط با یک اپراتور انسانی را از بین می برد. بعلاوه، اتوماسیون صنعتی به دیگرمزایای کارمندان مانند پاداش، پوشش بازنشستگی و حق مسکن نیاز ندارد. هزینه‌های نگهداری مربوط به تجهیزات و المان‌های مورد استفاده در اتوماسیون صنعتی خیلی کم است زیرا غالباً خراب نمی شود.

 

بهره وری بالا :

اگرچه بسیاری از شرکت ها از صدها کارگر تولید را برای حداکثر سه شیفت کار می کنند تا حداکثر تعداد ساعت کارخانه را اداره کنند ، اما هنوز هم این کارخانه برای نگهداری و تعطیلات بسته است. اتوماسیون صنعتی با اجازه شرکت به کارخانه تولید به مدت ۲۴ ساعت در روز ۷ روز در هفته و ۳۶۵ روز در سال می تواند هدف شرکت را برآورده سازد. این امر منجر به پیشرفت چشمگیر بهره وری شرکت می شود.

 

کیفیت بالا:

 اتوماسیون خطای مرتبط با یک انسان را کاهش می دهد. علاوه بر این ، بر خلاف انسان ، روبات ها هیچ خستگی را درگیر نمی کنند ، و این منجر به محصولاتی با کیفیت یکنواخت تولید شده در زمان های مختلف می شود.

 

انعطاف پذیری بالا

اضافه کردن یک کار جدید در خط مونتاژ نیاز به آموزش با یک اپراتور انسانی دارد ، با این حال ، روبات ها را می توان برای انجام هر کار برنامه ریزی کرد. این باعث می شود فرایند تولید انعطاف پذیرتر شود.

 

دقت اطلاعات بالا:

 اضافه کردن خودکار مجموعه داده ها ، به شما امکان می دهد اطلاعات کلیدی تولید ، بهبود دقت داده ها را کاهش داده و هزینه های جمع آوری داده های خود را کاهش دهید. این امر واقعیتهایی را برای شما فراهم می کند که هنگام کاهش ضایعات و بهبود فرآیندهای خود ، تصمیمات درست بگیرید.

 

ایمنی بالا:

اتوماسیون صنعتی با بکارگیری روبات ها برای مقابله با شرایط خطرناک می تواند خط تولید را برای کارمندان ایمن کند.

 

هزینه اولیه بالا:

 سرمایه گذاری اولیه در رابطه با ساخت سوئیچ از یک خط تولید انسانی به یک خط تولید خودکار بسیار زیاد است. همچنین ، هزینه های قابل توجهی در آموزش کارمندان برای رسیدگی به این تجهیزات پیشرفته جدید درگیر است.

اتوماسیون صنعتی به دلیل مزایای بسیار زیاد آن از جمله افزایش بهره وری ، کیفیت و ایمنی در هزینه های کم ، پذیرش بیشتر و بیشتری را از صنایع مختلف یافته است.

فعالیت های دپارتمان اتوماسیون صنعتی:

نمونه پروژه های اتوماسیون صنعتی

اخبار و مقالات اتوماسیون صنعتی

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]