اسکاراتک|طراحی و ساخت ربات|ماشین مخصوص|اتوماسیون صنعتی
اسکاراتک|طراحی و ساخت ربات|ماشین مخصوص|اتوماسیون صنعتی
اسکاراتک|طراحی و ساخت ربات|ماشین مخصوص|اتوماسیون صنعتی
تهران-پارک فناوری پردیس

کاربرد ربات ها در صنعت داروسازی

کاربرد ربات ها در صنعت داروسازی

کاربرد ربات ها در صنعت داروسازی

 

با افزایش تقاضا برای داروها و داروهای جدید ، شرکت های دارویی به طور مداوم به دنبال راه های جدید برای افزایش بهره وری هستند. این امر منجر به افزایش اعتماد به تجهیزات و ربات های  خودکار می شود. این تغییرات در شیوه کار، انقلابی در بسیاری از بخشهای صنعت ایجاد کرده است. به دلایل مختلفی استفاده از ربات در صنایع دارویی از صنایع دیگر عقب مانده است. علاوه بر هزینه اولیه بالای خرید و استفاده از ربات ها. این صنعت با تصورات غلطی که استفاده از سیستم های رباتیک بیش از حد پیچیده هستند و نیاز به برنامه ریزی پیچیده دارند، نیز وجود دارد. سیستم های فعلی توانایی و انعطاف پذیری ربات ها را به طرز چشمگیری افزایش داده است. لذا بررسی کاربرد ربات ها در صنعت داروسازی امری ضروری است.

گزارش  انجمن فناوری های بسته بندی و پردازش (PMMI)اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ ، ربات ها در ۳۴٪ از کارخانه های بسته بندی اولیه در صنعت داروسازی استفاده شده اند. این نشان می دهد که ۱۳٪ افزایش در کمتر از ۵ سال داشته استبسته بندی تنها قسمتی نیست که در آن رباتیک می تواند انقلابی در تولید دارو ایجاد کند. کاربردهای آن حتی تا توسعه و کشف دارو نیز پیش رفته است.

استفاده از ربات های دارای مزایای زیادی است که در ادامه به بخشی از آنها می پردازیم:

کارایی و دقت در صنعت داروسازی

استفاده از ربات ها در صنعت داروسازی مزایای زیادی در مورد سرعت دارد. ربات ها می توانند وظایف خود را در حدود سه یا چهار برابر سریعتر از انسان انجام دهند. علاوه بر این می توانند ۲۴ ساعت شبانه روز مورد استفاده قرار گیرند. چنین کیفیتاتی آنها را در تولید مقادیر زیادی از محصول در مدت زمان کوتاه بسیار عالی می کند. ربات ها همچنین می توانند به دقت کوچکتر از یک ورق کاغذ حرکت کنند. این بسیار بیشتر از دقتی است که هر انسانی می تواند ارائه دهد.

همچنین سیستم های رباتیک امروزه از قطعات کمتری نسبت به تجهیزات معمولی استفاده می کنند. و دارای فرایندهای تغییر سریعتر و همچنین نیاز به نگهداری کمتری دارندبنابراین هزینه کلی استفاده از ربات ها بسیار کمتر استیک ربات می تواند عملکرد تجهیزات مختلفی را انجام دهد. لذا فضای لازم برای ساخت کارخانه را کاهش می دهدبرخلاف تجهیزات متداول ، این ربات ها همچنین می توانند برای کاربردهای کاملاً متفاوت در محل نگهداری و بازسازی شوند.

ربات ماشین مخصوص ویال

انجام کارهای تکراری توسط ربات ها در آزمایشگاه

بسیاری از آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه مربوط به تحقیق ، کشف و تولید داروها است. این آزمایشات معمولاً شامل کارهای تکراری مانند حرکت مایعات و لوله های آزمایش استبه این ترتیب ، ربات ها گزینه ایده آلی برای این کارها هستند. زیرا به راحتی خودکار می شوند و از دقت و ثبات بالایی برخوردار هستند. بنابراین یکی دیگر از کاربرد ربات ها در صنعت داروسازی، استفاده از ربات ها برای کمک به  محققان است، تا کارهای مهم را پشت سر بگذارند. همچنین وقت خود را معطوف فعالیتهای ارزشمندتری مانند تولید و تحقیق واقعی دارو کنند.

 شرکت صنعت کارای هوشمند پردیس (اسکاراتک)  تاکنون ربات ها و ماشین مخصوص هایی  برای این اهداف ساخته شده اند که می تواند برای جابجایی و اسکن  نمونه های سرطانی مورد استفاده قرار گیرد. توضیح کامل این نمونه ای از این ربات را می توانید در اینجا بخوانیددر این دستگاه ها  تکنسین یا محقق آزمایشگاه به مهارت مهندسی نیاز ندارد، اما می تواند با استفاده از دستورالعمل های ساده ربات را برنامه ریزی کند

ربات جابجا کننده ویال

تشخیص داروهای تقلبی توسط ربات

ربات ها همچنین می توانند در کمک به داروخانه ها و شرکت های دارویی در شناسایی داروهای تقلبی باشندبا ظهور داروخانه های آنلاین ، موارد قریب به اتفاق داروهایی وجود دارد که آن چیزی که ادعا می کنند روی بسته بندی نیستندبعضی از آنها حاوی هیچ یک از عناصر فعال یا حتی مواد مضر برای کاربر نیستندبنابراین صنعت دارویی تأکید فزاینده ای بر توانایی ردیابی داروها از تولید تا مرحله فروش یا توزیع داردرباتیک از این طریق بسیار مفید است. زیرا هنگام خرید دارویی، اسکنرهای بارکد قادر هستند به سرعت تشخیص دهند. که آیا آن محصول به طور قانونی فروخته شده است یا خیر.

داروخانه های رباتیک

در حال حاضر شاهد هستیم که برخی بیمارستان ها و کلینیک های بزرگ از رباتیک برای توزیع داروهای مختلف استفاده می کنند. تحلیلگران انتظار دارند که علاقه به “داروخانه های رباتیک” فقط با افزایش تقاضا افزایش یابد. علاوه بر این، بسیاری از صنایع در حال پیش بینی داروخانه های رباتیک کل در آینده هستند.

 این داروخانه ها  می تواند نیاز به داروساز برای توزیع فیزیکی داروها را برطرف کند. از مزایای توزیع رباتیک می توان به کاهش خطاها در ارائه داروهای نادرست و کاهش تأخیر کارکنان و در نتیجه افزایش کارایی داروخانه اشاره کرد. چنین تحولی چشمگیر در سطح خرده فروشی بدون شک سالها طول می کشد تا به ثمر برسد. اما این فناوری از قبل در دسترس و آماده استفاده است. همچنین باید توجه داشت که بازدهی پولی استفاده از ربات ها در “داروخانه بزرگ”. و سپس در “داروخانه کوچک” و مغازه های خرده فروشی بسیار سریعتر حاصل می شود.

آینده داروسازی با رباتیک

پایداری در صنعت داروسازی

درست مانند سایر صنایع ، صنعت داروسازی به طور فزاینده ای به دنبال بهبود پایداری فعالیت خود است.برای این کار تولید کنندگان دارو مجبور به کاهش ضایعات و آلاینده ها و صرفه جویی در انرژی شده اندمطمئناً ربات ها می توانند در دستیابی به این اهداف کمک کنند. زیرا موتورها ، درایوها و گیربکس هایی که آنها را کار می کنند تا 95٪ دارای مصرف انرژی هستندافزایش کارایی و قابلیت اطمینان ربات ها همچنین به این معنی است که تعداد محصولات رد شده و مواد هدر رفته بسیار کمتر است. این باعث صرفه جویی در موارد زیادی می شودبعلاوه ، هر ربات از اجزای یکبار مصرف تشکیل شده است که به نوبه خود باعث کاهش هزینه های تمیز کردن و میزان آب و مصرف مواد شیمیایی می شود.

برای مشاهده کارها و فعالیت های دپارتمان رباتیک کلیک کنید.

آینده کاربرد ربات ها در صنعت دارو سازی

تغییرات و مزایای ربات هایی که می توانند صنعت دارو را تجهیز کنند ظاهراً بی پایان هستندایجاد صرفه جویی گسترده تا افزایش کارایی و ایمنی ، سرعت ، دقت ، قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری ربات ها آنها را به چنین ابزار ارزشمندی تبدیل کرده استبنابراین با دانستن کاربرد ربات ها در صنعت داروسازی این سوال مطرح می شویم که چقدر ربات ها می توانند صنعت داروسازی را تغییر دهند؟ همچنین چه زمانی شاهد تأثیر کامل این تغییرات خواهیم بود؟

شرکت صنعت کارای هوشند پردیس (اسکاراتک) بر اساس نیاز خط تولید شما توانایی ساخت و تولیید انواع ربات ها و ماشین های مخصوص مناسب برای کار در محیط های تمیز و با حساسیت بالا را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و در یافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]